Digitální rodič aneb jak se nezbláznit ze světa 24/7 online: Jak sladit role v osobním životě a v práci ve světě, kde technologie je dobrý služebník, ale zlý pán

Jan Müller
0
48,900 Kč (bez DPH)
Tento workshop si nyní není možné objednat.
Sleva
10% sleva při registraci 2 a více míst
Místo konání
neznámé

Digitální rodič aneb jak se nezbláznit ze světa 24/7 online: Jak sladit role v osobním životě a v práci ve světě, kde technologie je dobrý služebník, ale zlý pán

Jak neztratit kontakt se svými dětmi v prostředí dnešní digitální džungle. Jak s nimi komunikovat, jak pěstovat online/offline balanc, jak regulovat jejich screen time. Jak se bránit tomu, že pro online firmy jsme všichni především zdrojem dat a jsme vystaveni neustále manipulaci. Jak naopak využít skills dětí ve své kariéře aneb když je dítě učitelem rodiče v oblasti nových médií a marketingu. Jak zvládnou negativní pocity (svoje i svých dětí) vyplývající z pobytu na online. Jaké sítě a hry, jaké návyky a kontakty jsou nejvíc rizikové a proč. A proč je důležité být v online světě s dětmi SPOLU a nenechat je v něm samotné.

Workshop nabízí pochopení toho, že online návyky/zlozvyky děti a rodičů jsou spojené nádoby. Ukazuje společného jmenovatele pro řadu otázek: pracovní efektivita dospělých a schopnost dětí studovat, harmonické vztahy na pracovišti i doma… Workshop je zkrátka pohledem na to, jak doopravdy online mění náš život. Bez zbytečného strašení, ale také bez naivity – aneb podívejme se (virtuální) realitě do očí:)


Tematické okruhy:

 • Jak pěstovat online/offline balanc.
 • Jak být v online světě s dětmi SPOLU a nenechat je v něm samotné.
 • Jak neztratit kontakt se svými dětmi v dnešní digitální džungli.
 • Jaké sítě, hry, návyky a kontakty jsou nejvíc rizikové a proč.

O lektorovi:

 • Jan Müller studoval sociologii na UK, v roce 1997 založil v Lidových novinách první mediální přílohu v denním tisku. Od té doby do roku 2020 stál v čele řady redakcí (Pátek Lidových novin, odborný měsíčník Strategie, odborný měsíčník Právo&Byznys, ZEN – magazín ekonomického deníku E15, lifestylový magazín Formen, čínskojazyčný magazín Esence, online magazín Flowee).
 • Je autor esejistické knihy Průvodce budoucností aneb jak si užít globální krizi (2018). Je spoluautorem knižního bestselleru o vztahu mladé generace k technologiím Dítě v síti (2019).
 • Založil iniciativu Den offline. O vztahu mladé generace a technologiích přednášel např. na Prague Future Port, Startup World Cup & Summit, Global Social Awards, Forum Media atd..
 • Za osvětovou kampaň “Máme není doma, Youtube jo” získal reklamní cenu Louskáček. V roce 2021 byl dramaturgem edukativního pořadu produkovaného Avastem s názvem “Máma a táta na síti”.
 • Je také autorem rozhovorových knih s ekonomem Pavlem Rybou a lékařem Janem Hnízdilem.
 • Dnes pracuje jako mediální poradce. O technologiích přednáší ve firmám a na školách.

Maximální kapacita: 20 osob


Pozn. V případě vládních opatření znemožňujících prezenční formu workshopu, proběhne tento workshop ve stejném termínu a rozsahu online formou.

Obsah kurzu

 • Lekce 0
 • Kvízy 0
 • Úroveň dovedností Všechny úrovně
 • Jazyk Čeština
 • Studenti 0
 • Hodnocení Vlastní

You have 5 hours remaining for the course

Curriculum is empty
Jan Müller
Jan Müller studoval sociologii na UK, v roce 1997 založil v Lidových novinách první mediální přílohu v denním tisku. Od té doby do roku 2020 stál v čele řady redakcí (Pátek Lidových novin, odborný měsíčník Strategie, odborný měsíčník Právo&Byznys, ZEN - magazín ekonomického deníku E15, lifestylový magazín Formen, čínskojazyčný magazín Esence, online magazín Flowee). Je autor esejistické knihy Průvodce budoucností aneb jak si užít globální krizi (2018). Je spoluautorem knižního bestselleru o vztahu mladé generace k technologiím Dítě v síti (2019). Založil iniciativu Den offline. O vztahu mladé generace a technologiích přednášel např. na Prague Future Port, Startup World Cup & Summit, Global Social Awards, Forum Media atd.. Za osvětovou kampaň “Máme není doma, Youtube jo” získal reklamní cenu Louskáček. V roce 2021 byl dramaturgem edukativního pořadu produkovaného Avastem s názvem “Máma a táta na síti”. Je také autorem rozhovorových knih s ekonomem Pavlem Rybou a lékařem Janem Hnízdilem. Dnes pracuje jako mediální poradce. O technologiích přednáší ve firmám a na školách.
Další události lektora Jan Müller
 • Další události nebyly nalezeny!
48,900 Kč
Tento workshop si nyní není možné objednat.